Çudo Peçka və ÇP Aqro MMC-lərin təsisçisi Çingiz Cəlilov və Bank Standart İdarə Heyətinin keçmiş sədri Heydər Orucovun cinayət işi üzrə məhkəmə prosesi keçirilib.
Mia.az Teleqraf.com-a istinadən xəbər verir ki, bu gün Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində hakim Əhməd Quliyevin sədrliyi ilə baş tutan prosesdə şahid qismində Nazim Aslanov ifadə verib.
O bildirib ki, Cingiz Cəlilovla qohumdur: "Kreditə adıma pul götürülüb, ona görə müstəntiq məni çağırdı. Pullar mənim adıma rəsmiləşdirildi, amma onu Pərvizə verdim. Krediti "Çudo Peçka"nın inkişafına görə götürdük, şirkəti böyüdəcəkdilər. Qohum kimi kömək elədim".
Nazim Aslanov ifadəsində bildirib ki, "Çudo Peçka"ın 28 Mayda yerləşən mağazasında müdir çalışıb. O bildirib ki, mağaza onların olmayıb, arendaya götürülüb: "İşləri böyüdürdük. Təmir-tikinti işləri üçün avadanlıqlar alırdıq. 2008-ci ildən işdən çıxmışam".
Digər şahid Elmar Hüseynov isə qeyd edib ki, Çingiz Cəlilovla xalaoğludurlar: "Nəsimi bazarında olan mağazada müdir olmuşam. 2008-ci ilə qədər orda çalışmışam. Yardım məqsədilə adıma pul götürülüb. Bankda pulları götürüb Pərvizə vermişəm".
Şahid Nəsimi Abbasov bildirib ki, Çingiz Cəlilov onların ağsaqqalı olub: "Şirkətimizin sahibi idi. Bizə ağsaqqalıq edirdi. Mühafizəçi çalışmışam. İstintaqa nə bilirəmsə danışmışam, onu təsdiq edirəm".
İstintaq dövründə aparılan araşdırmalardan sonra "Bank Standart"ın İdarə Heyətinin keçmiş sədri Heydər Orucov da həbs edilib.