Bu obyektlərdə qaydalar pozuldu - SİYAHI
Nazirlər Kabinetinin qərarı ilə təsdiq edilmiş koronavirusun (COVID-19) profilaktikasına dair metodiki göstərişlərin icrasına nəzarət məqsədi ilə Azərbaycan Respublikasının Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) tərəfindən ictimai iaşə və qida məhsullarının ticarəti ilə məşğul olan sahibkarlıq subyektlərində reydlər davam etdirilir.
AQTA-dan Mia.az-a verilən məlumata görə, Agentlik əməkdaşları tərəfindən 20 iyul 2020-ci il tarixində Bakıda, eləcə də regionlarda fəaliyyət göstərən 53 ictimai iaşə obyekti, 182 ərzaq satışı mağazası olmaqla ümumilikdə 235 müəssisədə reyd keçirilib. Sahibkarlıq subyektlərinə qida təhlükəsizliyi sahəsində qanunvericiliyin tələbləri izah edilib, icrası məcburi göstərişlər və maarifləndirici tövsiyələr verilib.
Reyd keçirilən obyektlərdən 86-da Nazirlər Kabinetinin qərarı ilə təsdiq edilmiş metodiki göstərişlərin tələblərindən irəli gələn bir sıra qaydalara əməl olunmaması və kobud şəkildə pozulması faktları aşkarlanıb. Aşkarlanmış faktlarla bağlı həmin müəssisələr barədə qanunvericiliyin tələbləri çərçivəsində inzibati tədbirlər görülüb. Sözügedən müəssisələr arasında daha çox uyğunsuzluqlar aşkar edilən ictimai iaşə və ərzaq mağazaları aşağıdakılardır.
“Kamal oğlu”, “Bayram”, “Baba”, “Yeni”, “ƏVOA” MMC-yə məxsus marketlər, İsgəndərov Həyətxan Hüseynəli oğluna, Dadaşov Elçin Rüstəməli oğluna, Sarayeva Gülarə Vaqif qızına, Kərimov İsmayıl İsrafil oğluna, Məmmədli Arif Mehdi oğluna, Kərimov Əmir Kamil oğluna, Səmədov Feyruz Səməd oğluna və Məmmədov Davud Qurban oğluna məxsus ərzaq mağazaları
Digər şəhər və rayonlar üzrə: