Xəbər verdiyimiz kimi, Bakıda 6 nəfər qaldırıcı kranın üzərinə çıxaraq intihara cəhd edib.
Xətai Rayon İcra Hakimiyyətindən Mia.az-a daxil olan məlumatda bildirilib ki, onlar "Aves” MTK adlı özəl şirkətin işçiləri olub və əməkhaqqını ala bilmədikləri üçün bu addımı atıb:
""Aves” MTK-dan işdən azad olunduqlarına və hər biri 1200 AZN məbləğində iki aylıq əmək haqlarını ala bilməmələrinə etiraz əlaməti olaraq Sabunçu rayon sakinləri 1993-cü il təvəllüdlü Əmrahlı KənanHafiz oğlu, 1993-cü il təvəllüdlüYariyev Sabir Aslan oğlu, 1995-ci il təvəllüdlü İsmayılov EminNağı oğlu, 1992-ci il təvəllüdlüMehdiyev Xəyal Səhadət oğlu, 1995-ci il təvəllüdlü Yarızadə İbrahim Aslan oğlu, 1991-ci il təvəllüdlü Yarıyev Qaytaran Aslan oğlu fəhlə işlədikləri "Aves” MTK-ya məxsus Xətai rayonu Nəcəfqulu Rəfiyev küçəsi 1146 saylı ünvanda yeni inşa edilmiş 16 mərtəbəli binanın qarşısında quraşdırılmış qaldırıcı kranının üzərinə çıxaraq intihara cəhd edib”.
Qeyd edək ki, "Aves” şirkətinin rəhbər işçiləri tərəfindən aparılan profilaktik söhbətlər nəticəsində intiharın qarşısı alınıb.