421 ictimai iaşə obyektində monitorinq keçirilib, cərimələnənlər var - SİYAHI
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) nəzarət tədbirləri çərçivəsində ötən gün ölkə üzrə 421 ictimai iaşə obyektində 746 monitorinq keçirib.
1. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, T.Xəlilbəyli 3 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Hacıyev Ağaverdi Adil oğluna məxsus “Mado Yapon” restoranı;
2. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, İstiqlaliyyət 51 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs "Fbco" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinə məxsus “Gloria Jeans Coffee” kafesi;
3. Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Şağan ŞTQ, ev 25 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Nəcəfov İlqar Tofiq oğluna məxsus “Xan Çinar” kafesi;
4. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Ağa Nemətulla 49Q, m 59 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Kazımova Könül Əliağa qızına məxsus kafe;
5. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Şərifzadə 162 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Babaşov Şöhrət Adışirin oğluna məxsus “Pakdad” restoranı;
6. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Vurğun 25 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs “Beat Restaurants" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinə məxsus “Yüngül cinayətlər” restoranı;
7. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, H.Cavid pr, 556/557 məhəlləsində yerləşən, fiziki şəxs Keklik Emin Mehmet oğluna məxsus “Böyük Firat” restoranı;
8. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Ş.Məmmədov 117 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Əliyev Elvin Elçin oğluna məxsus restoran;
9. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Heydər Əliyev 103 C, m 2 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Yahyayev Şaiq Faiq oğluna məxsus “İcon Karoke” kafesi;
10. Quba rayonu, H.Əliyev prospektində yerləşən, fiziki şəxs Rzayev Xoşbəxt Zeynalabdin oğluna məxsus restoran;
11. Gəncə şəhəri, H.Əliyev pr. 363 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs İsmayılova Elnurə Asim qızına məxsus kafe;
12. İsmayıllı rayonu, İsmayıllı-Qəbələ yolunda yerləşən, fiziki şəxs Mirzəyev Tahirmirzə İsmət oğluna məxsus kafe.