Bu obyektlərin sahibləri də cərimələndi - Siyahı
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) nəzarət tədbirləri çərçivəsində ötən gün ölkə üzrə 425 ictimai iaşə obyektində 738 monitorinq keçirib.
AQTA-dan Mia.az-a verilən məlumata görə, monitorinqlər zamanı 14 müəssisədə qanunvericiliyin tələblərinin kobud şəkildə pozulması faktları aşkar olunub.
Aşkar edilmiş nöqsanlarla bağlı İnzibati Xətalar Məcəlləsinə uyğun olaraq müvafiq tədbirlər görülüb. Pozuntular aşkar edilmiş ictimai iaşə müəssisələri aşağıdakılardır:
1. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, M.Rəsulzadə 5 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs "Latteria Operating Company" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinə məxsus "Kaspar" restoranı;
2. Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Rüstəmov 45 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Abdullayev Samik Qabil oğluna məxsus kafe;
3. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, S.Axundov 84 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Əliyeva Gülnur Səlim qızına məxsus kafe;
4. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Tbilisi pr. 47 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs "D. Group" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinə məxsus "Suşi" restoranı;
5. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Qış parkında yerləşən, fiziki şəxs Baqişov Zaur Mirbəşir oğluna məxsus kafe;
6. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Əhməd Rəcəbli ev 38 A mərtəbə 1 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Aslanov Rafiq Zabit oğluna məxsus restoran;
7. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Əhməd Rəcəbli 40 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs " Neşve Azərbaycan" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinə məxsus restoran;
8. Abşeron rayonu, Xırdalan şəhəri, "Yetər" şadlıq evinin yanında yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Arslan Tahir oğluna məxsus "Ocaq çörək evi” kafesi;
9. Lənkəran şəhəri, Rvo qəsəbəsində yerləşən, fiziki şəxs Ağayev Əli Hacıağa oğluna məxsus kafe;
10. Kürdəmir rayonu, Atakişili ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Mahmudov Fəxrəddin Məzahir oğluna məxsus kafe;
11. Quba rayonu, Dəvədabanı massivində yerləşən, fiziki şəxs İsayev İmam Sərxan oğluna məxsus kafe;
12. Gəncə şəhəri, D.Qorqud və M.Bağırov küçələrinin kəsişməsində yerləşən, fiziki şəxs Alıyev Rəşad Etibar oğluna məxsus kafe;
13. Ucar rayonu, N.Nərimanov küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Qasımov Sənan Mahir oğluna məxsus kafe;
14. Masallı rayonu, ,Qəriblər kəndində yerləşən, hüquqi şəxs "Viləş Palace" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinə məxsus "Viləş Palace" mehmanxanasının tərkibində fəaliyyət göstərən restoran.
Qeyd edək ki, AQTA tərəfindən Bakıda, eləcə də regionlarda fəaliyyət göstərən ictimai iaşə obyektlərində monitorinqlərin miqyası genişləndirilib. Hazırda AQTA müfəttişləri tərəfindən respublika üzrə monitorinqlər davam etdirilir və qaydalara əməl etməyən sahibkarlıq subyektləri barədə ən sərt tədbirlər görüləcək.