Daha 16 obyekt cərimələnib - SİYAHI
Azərbaycan Respublikasının Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) pandemiya dövrünün tələblərinə, bu sahədə müvafiq qanunvericiliyin icrasına, həmçinin yeni növ koronavirusun (COVID-19) profilaktikasına dair Nazirlər Kabinetinin Qərarı ilə təsdiq edilmiş metodiki göstərişlərin icrasına nəzarət məqsədilə ictimai iaşə obyektlərində reydləri davam etdirir.
AQTA-dan Mia.az-a verilən məlumata görə, nəzarət tədbirləri çərçivəsində 2021-ci il iyunun 8-də ölkə üzrə 420 ictimai iaşə obyektində 733 monitorinq keçirilib. Monitorinqlər zamanı 16 müəssisədə qanunvericiliyin tələblərinin kobud şəkildə pozulması faktları aşkar olunub. Aşkar edilmiş nöqsanlarla bağlı İnzibati Xətalar Məcəlləsinə uyğun olaraq müvafiq tədbirlər görülüb.
1. Bakı şəhəri, Nizami rayonu, R. Teymurov küçəsi 36 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Rzayev Elxan Rizvan oğluna məxsus “Beercode pub” restoranı;
2. Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Qara Qarayev küçəsi 54 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Rzayev Pərviz Aslan oğluna məxsus “Köz Halil Usta” restoranı;
3. Bakı şəhəri, Suraxanı rayonu, V yaşayış sahəsində yerləşən, fiziki şəxs Ənvərov Rafiq Əbdulvahidoviç oğluna məxsus çay evi;
4. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Təbriz küç., ev 35 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Qasımov Elşad Elxan oğluna məxsus restoran;
5. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Təbriz küç., ev 49 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs “X-S Firmasına” məxsus restoran;
6. Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Mərdəkan qəsəbəsində yerləşən, fiziki şəxs Nəbiyev Asif Mürşid oğluna məxsus “Qədim qəbələ” restoranı;
7. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Əliyar Əliyev küç., ev 161D ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs “Shah Group Of Companies” MMC-yə məxsus “Friends Central park” kafesi;
8. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Y. Çəmənzəminli küç., ev 106 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Şahverdiyev Vüqar İlyas oğluna məxsus kafe;
9. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, C. Cabbarlı küçəsi 38, m. 2 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs “Əjdaha” MMC-yə məxsus “Əjdaha” dönər evi;
10. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, C. Cabbarlı küçəsi 44 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs “Shah Group Of Companies” MMC-yə məxsus “Baku Friends” restoranı;
11. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, M. Naxçıvani küçəsi 15 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Abbasov Rəşad Ramiz oğluna məxsus çay evi;
12. Abşeron rayonu, Xırdalan şəhəri, Nizami Gəncəvi küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Abbasov Hüseyn İsmayıl oğluna məxsus “Dadlı Süfrə” kafesi;
13. Şəmkir rayonu, Bakı-Qazax yolunda yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Elşən Əli oğluna məxsus dönər evi;
14. İsmayıllı rayonu, Cavanşir küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Babayev Röyal Vahid oğluna məxsus kafe;
15. Bərdə rayonu, Arabaçılar kəndində yerləşən, fiziki şəxs Əliyev Xəlil Mahmud oğluna məxsus kafe;
16. Astara rayonu, Gənclər küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Mikayılova Aynur Adil qızına məxsus kafe.