Bu obyektlərin sahibləri cərimələndi - SİYAHI
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) qanunvericiliyin tələblərinin yerinə yetirilməsinə, həmçinin Nazirlər Kabinetinin qərarı ilə təsdiq edilmiş koronavirusun (COVID-19) profilaktikasına dair metodiki göstərişlərin icrasına nəzarət məqsədilə ictimai iaşə obyektlərində reydləri davam etdirir.
AQTA-dan Mia.az-a verilən məlumata görə, nəzarət tədbirləri çərçivəsində 2021-ci il iyun 4-də ölkə üzrə 446 ictimai iaşə obyektində 772 monitorinq keçirilib. Monitorinqlər zamanı 19 müəssisədə qanunvericiliyin tələblərinin kobud şəkildə pozulması faktları aşkar olunub. Aşkar edilmiş nöqsanlarla bağlı İnzibati Xətalar Məcəlləsinə uyğun olaraq müvafiq tədbirlər görülüb.
1. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, A. Bakıxanov 2 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs “Vorf Project” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinə məxsus “Scalini” restoranı;
2. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Bağırova 15b ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Mahmudov Samir Zakir oğluna məxsus kafe;
3. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, İnşaatçılar prospekti 38 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs "Siti Keyterinq" Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinə məxsus “Siti” kafe;
4. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Azadlıq prospekti, ev 108 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Eyyubov Elçin Əliqulu oğluna məxsus “Krevetka” restoranı;
5. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Nərimanov küçəsi, ev 15N ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Həsənov İbrahim Tofiq oğluna məxsus “Han Garden” restoranı;
6. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Nərimanov küçəsi, ev 15F ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Qurbanov Munasib Rafiq oğluna məxsus restoran;
7. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, X. Xoyski 144 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Qalota Oleq İqoreviçə məxsus “Tesla” çay evi;
8. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Ə. Rəcəbli küçəsi, ev 5, mənzil 9 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Kərimov Cahangir Xalid oğluna məxsus “Turac” kafesi;
9. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, İbrahimpaşa Dadaşov küçəsi, ev 57A ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Qurbanov Fuad Alikoviçə məxsus “Antikinoteatr” kafesi;
10. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, K. Atatürk 11/16 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Mehtiyev Nazir Surxay oğluna məxsus “Çinar” kafesi;
11. Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Mərdəkan qəsəbəsi, ev 87 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Cəfərov Vaqif Haknəzər oğluna məxsus restoran;
12. Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Buzovna qəsəbəsində yerləşən, fiziki şəxs Yunusov Ağabəy Ağasəf oğluna məxsus “Rahib” restoranı;
13. Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Şərifli küçəsi, ev 256B ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Hacıyev Tural Səməd oğluna məxsus restoran;
14. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Zərdabi prospekti, ev 3166 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Vüsal Zahir oğluna məxsus kafe;
15. Abşeron rayonu, Xırdalan şəhəri, H. Əliyev prospektində yerləşən, fiziki şəxs Həsənov Qivami Hüseyn oğluna məxsus “Tac” dönər evi;
16. Qusar rayonu N. Şərifov küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Sədullayev Səfayil Pirnəzər oğluna məxsus kafe;
17. Tərtər rayonu, İrəvanlı kəndində yerləşən, fiziki şəxs Camalov Zaur Bayram oğluna məxsus kafe;
18. Gəncə şəhəri, Azərbaycan Bayrağı küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Rəhimov Nizami Malik oğluna məxsus kafe;
19. İsmayıllı rayonu, Məmmədov küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Süleymanov Seymur Alxan oğluna məxsus kafe.