Bu obyektlərdə qaydalar pozulub - SİYAHI
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) nəzarət tədbirləri çərçivəsində ötən gün ölkə üzrə 403 ictimai iaşə obyektində 709 monitorinq keçirib.
1. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Mir Cəlal küç., ev 105 M ünvanında yerləşən, fiziki şəxs İsmayılov Fəxri Şahin oğluna məxsus kafe;
2. Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Dübəndi qəs, bağ evi 4 A/2035A ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Cabarov Turan Ələsgər oğluna məxsus “Qaya” restoranı;
3. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, A Neymətulla-Y.V.Çəmənzəminli küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Ələsgərov Ramin Yəhya oğluna məxsus “Borjomi” kafe;
4. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Y.V.Çəmənzəmənli küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Müslümov Nicat Vahid oğluna məxsus kafe;
5. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Yusif Vəzir Çəmənzəminli küçəsi, ev 100, qapi 1 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Qubadov Elxan İlham oğluna məxsus “Okean” restoranı;
6. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Ə.Əlizadə küçəsi 6/8 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Muhammed Atzala məxsus “Shekspear pub” kafesi;
7. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Səməd Vurğun küç., ev 77 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Əliyev Fəqan Ziya oğluna məxsus “Yarpaq” kafesi;
8. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Şövkət Məmmədova küç., ev 15, m.52 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Muxtarov Rəşad Aslan oğluna məxsus “Buta” kafesi;
9. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Dərnəgül qəsəbəsi, məhəllə 3097-də yerləşən, fiziki şəxs Süleymanov Zaur Veysəl oğluna məxsus kafe;
10. Xaçmaz rayonu, Xaçmaz şəhəri, Bakı prospektində yerləşən, fiziki şəxs Səfərov Zahir Tahir oğluna məxsus kafe;
11. Şirvan şəhəri, 20 Yanvar küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Babayev İlham Səmədağa oğluna məxsus çay evi;
12. Kürdəmir rayonu, Qağacılı kəndində yerləşən, fiziki şəxs Əliyev Ziyadxan Müşfiq oğluna məxsus restoran.
Qeyd edək ki, AQTA tərəfindən Bakıda, eləcə də regionlarda fəaliyyət göstərən ictimai iaşə obyektlərində monitorinqlərin miqyası genişləndirilib. Hazırda AQTA müfəttişləri tərəfindən respublika üzrə monitorinqlər davam etdirilir və qaydalara əməl etməyən sahibkarlıq subyektləri barədə ən sərt tədbirlər görüləcək.