Bu obyektlər cərimə olunub - SİYAHI
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) nəzarət tədbirləri çərçivəsində ötən gün ölkə üzrə 403 ictimai iaşə obyektində 698 monitorinq keçirib.
AQTA-dan Mia.az-a verilən məlumata görə, monitorinqlər zamanı 16 müəssisədə qanunvericiliyin tələblərinin kobud şəkildə pozulması faktları aşkar olunub.
1. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Yüzbəyov Mürsəlov küçəsi, ev 2B ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs “Məskan” firmasına məxsus “Orxan“ kafesi;
2. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Badamdar şos., ev 77 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Rzayev Samir Kamil oğluna məxsus “Qoç ət“ restoranı;
3. Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Xocalı prospektində yerləşən, fiziki şəxs Əliyev Nadir Elxan oğluna məxsus “Rest“ çay evi;
4. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Moskva prospekti 58 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Əliyev Kamil Ağami oğluna məxsus restoran;
5. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, C.Xəndan küçəsi 36 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Həsənov Müşfiq Arif oğluna məxsus “Qoç ət“ restoranı;
6. Bakı şəhəri, Nizami rayonu, İlham Məhəmmədov küçəsi ev 815 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs İbrahimov İlyas Şahlar oğluna məxsus “Halal Manqal“ restoranı;
7. Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Tofiq Abbasov 4 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Mikayılov Vüqar Xamis oğluna məxsus “Beerloga” kafesi;
8. Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Şərifli küçəsi 49 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Hümbətov Radik Əliyar oğluna məxsus “Ayla ailəvi” restoran;
9. Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Azər Manafov küçəsi 1 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs Dadaşova Aytəkin Tofiq qızına məxsus “062“ pub;
10. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Ə.B.Topçubaşov küç., ev 11 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Samir Mahir oğluna məxsus kafe;
11. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Y.Məmmədəliyev 25 B ünvanında yerləşən,fiziki şəxs Muradov Kamran Namiq oğluna məxsus “Nutelland” restoranı;
12. Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Məhəmməd Hadi küçəsi 2944 ünvanında yerləşən fiziki şəxs Adgözəlov Amid Xudakərim oğluna məxsus “Papa shaurma tantuni“ restoranı;
13. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Cəfər Xəndan küç.50 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Yusubov Ceyhun Sədi oğluna məxsus “Ocaq“ restoranı;
14. Sumqayıt şəhəri, Novxanı yolunda yerləşən, fiziki şəxs Abbasov Ceyhun Mübariz oğluna məxsus "Təndir" kafesi;
15. İsmayıllı rayonu, Heydər Əliyev prospektində yerləşən, fiziki şəxs Bağırov Elnur Aydın oğluna məxsus kafe;
16. Salyan rayonu, H.Zeynalabdin küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Ağalarov Vasif Cavanşir oğluna məxsus çay evi.