Bu obyektlər cərimələndi - Siyahı
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) nəzarət tədbirləri çərçivəsində ötən gün ölkə üzrə 423 ictimai iaşə obyektində 731 monitorinq keçirib.
1. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Azadlıq pr., ev 7m ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Xəlilov Samir Sərhəddin oğluna məxsus restoran;
2. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Azadlıq pr., ev 86 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs "Melevan" MMC-yə məxsus kafe;
3. Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Buzovna qəsəbəsində yerləşən, fiziki şəxs Pənahova Rəna Hacıağa qızına məxsus kafe;
4. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Xəlilov küçəsi ilə M. H. Şəhriyar küçəsinin kəsişməsində yerləşən, fiziki şəxs Novruzova Surəyyaya məxsus kafe;
5. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Mir Cəlal küçəsi 63A ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Sanıyev Əli Nadir oğluna məxsus kafe;
6. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, S. Axundov küçəsi 31/33 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Tağıyev Heybət Musa oğluna məxsus çay evi;
7. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Cəlal küçəsi 18 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Zamanov Nəsimi Səməd oğluna məxsus “Köhnə Ciyərxana” kafesi;
8. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, A. M. Cümə küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Quliyev Tahir Maxsud oğluna məxsus “Osmanlı” restoranı;
9. Abşeron rayonu, Xırdalan şəhərində yerləşən, fiziki şəxs Mehbaliyev Rövşən Pəhlivan oğluna məxsus dönər evi;
10. Şirvan şəhəri, 1 May küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Əhmədli Vətən Feyzulla oğluna məxsus restoran;
11. Şirvan şəhəri, 1 May küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Rafiq Nəzir oğluna məxsus çay evi;
12. Qazax rayonu, Xanlıqlar kəndində yerləşən, fiziki şəxs Əliyev Namiq Əsəd oğluna məxsus restoran;
13. İsmayıllı rayonu, Heydər Əliyev prospektində yerləşən, fiziki şəxs Şükürov Müseyib Bəkir oğluna məxsus çay evi;
14. Gəncə şəhəri, Gülüstan qəsəbəsində yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Siyavuş Qədim oğluna məxsus kafe;