Bu obyektlərdə qaydalar pozulub - SİYAHI
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) nəzarət tədbirləri çərçivəsində ötən gün ölkə üzrə 419 ictimai iaşə obyektində 728 monitorinq keçirib.
AQTA-dan Mia.az-a verilən məlumata görə, monitorinqlər zamanı 11 müəssisədə qanunvericiliyin tələblərinin kobud şəkildə pozulması faktları aşkar olunub.
1. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, R. Məmmədov küç., 3 mkr, ev 27 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Abışova Mirvari Oktay qızına məxsus “Titanik” kafesi;
2. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, 3 mkr, Rəşid Məmmədov küçəsi 15/17 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Hacıyev Aqilə məxsus kafe;
3. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, A. Kunanbayev küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Hüseynov Xəyal Natiq oğluna məxsus kafe;
4. Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, Bakıxanov bazarının daxilində yerləşən, fiziki şəxs Əsədova Əsmər Tofiq oğluna məxsus kafe;
5. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Firudin Ağayev küçəsi 559a ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Hacıyev Rusif Elşad oğluna məxsus kafe;
6. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Aqil Məmmədov küçəsi 119 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Hacıyev Nail Abbas oğluna məxsus kafe;
7. Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Q. Qarayev küçəsi 39 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs "Es-Er" MMC-yə məxsus restoran;
8. Sumqayıt şəhəri, 6-cı mikrorayonda yerləşən, fiziki şəxs Abbasov Namik Cəlil oğluna məxsus "Vəhdət" kafesi;
9. Şirvan şəhəri, Salyan dairəsi, H. Əliyev prospektində yerləşən, fiziki şəxs Dadaşov Elman Ədalət oğluna məxsus çay evi;
10. Göygöl rayonu, Gəncə-Göygöl şosesində yerləşən, fiziki şəxs Bayramov Nicat Gündüz oğluna məxsus çay evi;
11. İsmayıllı rayonu, Cavanşir küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Ağayev Seyran Ağaməşədi oğluna məxsus kafe.