"PAŞA Bank"la ADA Universiteti arasında əməkdaşlıq davam edir
Ölkənin aparıcı korporativ bankı PAŞA Bank, ADA Universiteti ilə əməkdaşlıq çərçivəsində həyata keçirilən təşəbbüsləri, o cümlədən gənclərin peşəkar inkişafına yönəldilən tədbirləri dəstəkləməyə davam edir.
Bu barədə ADA-dan Mia.az-a verilən məlumata görə, PAŞA Bank, 2021-ci ildə də Universitet tərəfindən karyera və təcrübə imkanları təklif edən tədbirlərin, yay düşərgəsinin, müxtəlif peşə və texniki yarışların təşkil edilməsinə öz töhfəsini verəcək. Ötən illərdə olduğu kimi, yüksək akademik göstəricilərə malik tələbələrə PAŞA Bank tərəfindən təqaüd ödənəcək.
Eyni zamanda, Bankın fərqli biznes sahələrində çalışan peşəkarların tələbələrlə görüşərək, bankçılıq və ümumilikdə maliyyə sahəsinə dair zəngin təcrübələrini bölüşməsi də planlaşdırılır. Tələbələr bu görüşlərdə ölkə iqtisadiyyatının inkişaf trendləri və biznes mühitinin dəyişməsi fonunda yaranan yeni imkanlar barədə müzakirələr apara biləcək.
PAŞA Bankın idarə Heyətinin sədri Taleh Kazımovun qeyd etdiyi kimi, istənilən qurumun və ya özəl şirkətin əsas strateji aktivi və təşkilati uğura aparan amili onun peşəkar kollektividir.
“Dünyada və regionda müşahidə olunan çağırışlarla dolu hazırkı dövrə sırf kadrların təcrübəsini davamlı şəkildə inkişaf etdirən, bu sahədə yetərincə sərmayə yatıran təşkilat uyğunlaşa biləcək və bununla da öz seqmentinin dayanıqlılığına töhfə verə biləcək. Bu mövqedən çıxış edərək biz, daima insan resurslarına, onların bilik və bacarıqlarının artırılmasına, peşəkar inkişafına böyük sərmayə yatırırıq. Azərbaycanın aparıcı korporativ bankı olaraq biz, həmçinin ölkənin müxtəlif ali təhsil ocaqları ilə memorandum bağlayaraq, gənclərin istedad və potensialını üzə çıxarmağa, bununla bazara və cəmiyyətə dəyər qatmağa çalışırıq. Rəqəmsal sahədə Azərbaycanın ən yaxşı işəgötürənlərindən biri hesab olunan PAŞA Bank, son illərdə yerli və beynəlxalq arenada əldə etdiyi nailiyyətləri, təcrübəni və ən müasir bilikləri ölkənin aparıcı ali təhsil ocaqlarından biri olan ADA Universitetinin gənc kadrları ilə paylaşmaq, onları gələcəkdə uğurlu karyera qurmağa təşviq etmək, bununla da iqtisadiyyatımızın dayanıqlı inkişafına öz töhfəsini vermək niyyətindədir. Bu dəyərlərə əsaslanaraq əməkdaşlıq etməyimizdən məmnunluq duyuruq.”, - deyə T.Kazımov bildirib.
“ADA Universiteti ilə PAŞA Bank arasında əməkdaşlıq gənclərin peşəkar inkişafına fayda verməklə yanaşı, həm də ölkəmizin milli kadr potensialının gücləndirilməsini təşviq edir. Universitet tərəfindən həyata keçirilən təşəbbüsləri dəstəkləyən PAŞA Bank, tələbələrimizin akademik imkanlarının daha da gücləndirilməsini təbliğ edir.”, - deyə ADA Universitetinin İcracı prorektoru Fariz İsmayılzadə bildirib.
Qeyd edək ki, PAŞA Bankın ADA Universiteti ilə əməkdaşlığı 2018-ci ildən başlayıb. Bankın dəstəyi ilə tələbələr üçün bir çox mühüm tədbirlər, Bankın İdarə Heyəti üzvləri ilə görüşlər, karyera yarmarkaları, o cümlədən hakatonlar və məlumat sessiyaları də təşkil olunub