Bu kafe və restoranlarda qaydalar pozulub - SİYAHI
Azərbaycan Respublikasının Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) tərəfindən qanunvericiliyin tələblərinə, həmçinin Nazirlər Kabinetinin qərarı ilə təsdiq edilmiş koronavirusun (COVID-19) profilaktikasına dair metodiki göstərişlərin icrasına nəzarət məqsədilə ictimai iaşə obyektlərində reydlər davam etdirilir.
AQTA-dan Mia.az-a verilən məlumata görə, nəzarət tədbirləri çərçivəsində 19 mart 2021-ci il tarixində ölkə üzrə 354 ictimai iaşə obyektində 606 monitorinq keçirilib.
Monitorinqlər zamanı 23 müəssisədə qanunvericiliyin tələblərinin kobud şəkildə pozulması faktları aşkar olunub. Aşkar olunmuş nöqsanlarla bağlı İnzibati Xətalar Məcəlləsinə uyğun olaraq müvafiq tədbirlər görülüb.
1. Sumqayıt şəhəri, 2-ci mikrorayon ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Bayramov Orxan Səmyəddin oğluna məxsus "LasVegas" kafesi;
2. Abşeron rayonu, Masazır kəndi, “Qurtuluş 93” ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Əli Həsən oğluna məxsus "Qəlyanaltı" kafesi;
3. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Üzeyir Hacıbəyov küçəsi 26 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Səlimzadə Nərminə Həsənağa oğluna məxsus “Marani” kafesi;
4. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Üzeyir Hacıbəyov küçəsi 26 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Ələkbərova Teyquşa Qəzənfər qızına məxsus “Central Pub” kafesi;
5. Bakı şəhəri, Qaradağ rayonu, Lökbatan qəsəbəsi, keçid 1005 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Rəhmanov Vidadi Səftər oğluna məxsus” Kainat” kafesi;
6. Bakı şəhəri, Xətai rayonu, F. Bayramov küçəsi 4 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Cəfərli Alim Teyub oğluna məxsus kafe;
7. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Aşıq Molla Cümə ev 28 qapı 2 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Quliyev Tahir Maxsud oğluna məxsus kafe;
8. Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Əlif Hacıyev küçəsi 46 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Məmmədzadə Oruca məxsus “Barley pub” çay evi;
9. Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Əlif Hacıyev küçəsi 21 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Kərimov Elnur Rza oğluna məxsus dönər evi;
10. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Ələsgər Ələkbərov küçəsi ev 8 m.15 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Ağayeva Cəmilə Yaqub qızına məxsus "Kabab House” restoranı;
11. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Akademik Lətif İmanov küçəsi ev 5 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs “Metropol-KN" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinə məxsus "Metropol" restoranı;
12. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, R. Behbidov küçəsi 25 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Allahverdiyeva Gülya Tahir qızına məxsus "Ramses" restoranı;
13. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Azadlıq prospekti ev 3, m 2 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs “Abrakadabra” MMC-yə məxsus “Abrakadabra” restoranı;
14. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, M. H. Naxçıvani küçəsi ev 15 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Abbasov Rəşad Ramiz oğluna məxsus “Chef pub” kafesi;
15. Tovuz rayonu, Qovlar şəhəri, Vağzal kücəsində yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Məhəmməd İsgəndər oğluna məxsus kafe;
16. Ağcabədi rayonu, H. Əliyev prospektində yerləşən, fiziki şəxs Əlizadə Xəyal Şahin oğluna məxsus "Vegas" çay evi;
17. Ağcabədi rayonu, H. Əliyev prospektində yerləşən, fiziki şəxs Əkbərov Yadigar Qədir oğluna məxsus "Xalça saray" kafesi;
18. Ağcabədi rayonu, Ü. Hacıbəyov küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Aslanov Nahid Ədalət oğluna məxsus kafe;
19. Ağcabədi rayonu, K. Nəsibov küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Quliyev Sahəddin Nazir oğluna məxsus kafe;
20. Ağcabədi rayonu, Hüsü Hacıyev küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Gürşadlı Gürşad Behbud oğluna məxsus kafe;
21. Ağcabədi şəhəri, Səməd Vurğun küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Verdiyev Cahid Vahid oğluna məxsus "Röyal" kafesi;
22. Göyçay rayonu, Nizami küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Mustafayev Ruslan Elburuz oğluna məxsus kafe;
23. Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, Pirşaği ev 1243A saylı bağ sahəsində yerləşən, Nəbiyev Vaqifə məxsus “Miracle” mehmanxanasının tərkibində fəaliyyət göstərən restoran;