Daha 33 obyektdə qaydalar pozulub - SİYAHI
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) tərəfindən qanunvericiliyin tələblərinə, həmçinin Nazirlər Kabinetinin qərarı ilə təsdiq edilmiş koronavirusun (COVID-19) profilaktikasına dair metodiki göstərişlərin icrasına nəzarət məqsədilə ictimai iaşə obyektlərində reydlər davam etdirilir.
Mia.az xəbər verir ki, nəzarət tədbirləri çərçivəsində ötən gün ölkə üzrə 359 ictimai iaşə obyektində 628 monitorinq keçirilib.
Monitorinqlər zamanı 33 müəssisədə qanunvericiliyin tələblərinin kobud şəkildə pozulması faktları aşkar olunub. Aşkar olunmuş nöqsanlarla bağlı İnzibati Xətalar Məcəlləsinə uyğun olaraq müvafiq tədbirlər görülüb.
1. Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Q.Qarayev ev 70 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Abdullayev İlham Dursun oğluna məxsus kafe;
2. Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Telnov küçəsi 14 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Səlimova Oksana Eduard qızına məxsus restoran;
3. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Dərnəgül qəsəbəsi 3097 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Süleymanov Zaur Veysəl oğluna məxsus kafe;
4. Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Dərnəgül qəsəbəsi 3105 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Dadaşova Çiçək Əlisa qızına məxsus kafe;
5. Bakı şəhəri, Suraxanı rayonu, Mehmandarov küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov İlyas Kamal oğluna məxsus kafe;
6. Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Ə.Quliyev ev1131 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Mehmet Ali Olmac oğluna məxsus “Tarık Usta” restoranı;
7. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Həsənoğlu küç.ev21 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Salahov Rafiq Sabir oğluna məxsus kafe;
8. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, D.Əliyeva ev 251 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov İlqar Sərvər oğluna məxsus restoran;
9. Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, Zabrat şossesi, DYP yanında yerləşən, fiziki şəxs İbrahimov Kamal Vaqif oğluna məxsus kafe
10. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Q.Abbasov ev 3 ünvanında yerləşən fiziki şəxs Feyzullayeva Roza Əliağa qızına məxsus “Grace Terrace” restoran
11. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Q.Abbasov ev 3 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Muradov Ayaz Azad oğluna məxsus restoran;
12. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, H.Zərdabi pr 593 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Həsənov İlham Sətdar oğluna məxsus “Mizuri” restoran;
13. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Binəqədi şossesində yerləşən fiziki şəxs Darxor Fidan Asif qızına məxsus kafe;
14. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, M.Araz 64a ünvanında yerləşən hüquqi şəxs “NM Group LLC” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinə məxsus “Kings Baku” restoranı;
15. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, M.Araz 25 e ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Teymur Qabil oğluna məxsus “Monte Napoleone” restoranı;
16. Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Nəcəfqulu Rəfiyev ev 25 ünvanında yerləşən, fizki şəxs Məmmədov Müşviq Elman oğluna məxsus kafe;
17. Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Nəcəfqulu Rəfiyev ev17a ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs “Əjdaha“ MMC-yə məxsus Əjdaha dönər evi;
18. Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Nobel prospekti 15 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs “Arifli“ MMC-yə məxsus “Chilaibaku“ restoran;
19. Bakı şəhəri, Xətai rayonu, M.Hadi ev.51A ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Isgəndərov Bəxtiyar İsgəndər oğluna məxsus kafe;
20. Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, L. Məmmədbəyova 11 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs İbrahimov Behbud Telman oğluna məxsus kafe;
21. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, A.M.Şərifzadə küç. ev.67 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Gözəl Ş. İsmayılovaya məxsus kafe;
22. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, 20Yanvar 2/51m ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Qarayev Rəşad Maarif oğluna məxsus kafe;
23. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Svetlana Məmmədova küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Bayramov Samir Kinyaz oğluna məxsus kafe;
24. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, S.S.Axundov 249 E ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Məmmədova Həqiqət Müzəffər qızına məxsus “Taksim kebab“ restoranı ;
25. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, S.S.Axundov 13 D ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Tahirov Mehdi Məmməd oğluna məxsus “Göyəzən“ kafesi;
26. Bakı şəhəri,Qaradağ rayonu, Lökbatan qəs. Xocasən yolu sol hissəsində yerləşən fiziki şəxs Nağıyev Zəka Nağı oğluna məxsus kafe;
27. Sumqayıt şəhəri, 30-cu məhəllə ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Mabudov Nicat Valeh oğluna məxsus "Hicaz" dönər evi;
28. Abşeron rayonu, Xırdalan şəhərində yerləşən, fiziki şəxs Hüseynov Emil Nəriman oğluna məxsus "Çinar" kafe;
29. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Əliyev 9 C ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs "Smart Hotel Consulting And Management" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinə məxsus “New Baku Otel” mehmanxanasının tərkibində fəaliyyət göstərən restoran;
30. Gəncə şəhəri, Yeni gəncə qəsəbəsi 20A ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Abbasov Arzu Fərrux oğluna məxsus çay evi;
31. Şirvan şəhəri, 1May küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Hacıyev Aqil Safa oğluna məxsus restoran;
32. Şirvan şəhəri, Ə.Rəsulzadə küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Mütəllimov Əsgər Əsgər oğluna məxsus dönər evi;
33. İsmayıllı rayonu, Ələkbərzadə küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Mirzəliyev Nadir Ədil oğluna məxsus çay evi.