Daha 38 obyektdə qaydalar pozuldu - SİYAHI
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) tərəfindən qanunvericiliyin tələblərinə, həmçinin Nazirlər Kabinetinin qərarı ilə təsdiq edilmiş koronavirusun (COVID-19) profilaktikasına dair metodiki göstərişlərin icrasına nəzarət məqsədilə ictimai iaşə obyektlərində reydlər davam etdirilir.
Mia.az xəbər verir ki, nəzarət tədbirləri çərçivəsində ötən gün ölkə üzrə 383 ictimai iaşə obyektində 680 monitorinq keçirilib.
Monitorinqlər zamanı 38 müəssisədə qanunvericiliyin tələblərinin kobud şəkildə pozulması faktları aşkar olunub. Aşkar olunmuş nöqsanlarla bağlı İnzibati Xətalar Məcəlləsinə uyğun olaraq müvafiq tədbirlər görülüb.
1. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Yahya Bakuvi küç, ev 3 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Əkbərov Elçin Sabir oğluna məxsus restoran;
2. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Ə.Əliyev ev 1993 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Əliyev Nazim Süleyman oğluna məxsus kafe;
3. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Bülbül pr 36 c ünvanında yerləşən, Abdullayev Eltun Nəzir oğluna məxsus “Dana burger”;
4. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Ü.Hacıbəyov ev 18 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Qasımov Əzizbəy Mirzəbəy oğluna məxsus restoran;
5. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, M.Qardaşları ev 1/5 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs “Resant Group” MMC-yə məxsus restoran”
6. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Ü.Hacıbəyov Bülbül kəsişməsi ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Etibar Sahibov Aydın oğluna məxsus restoran;
7. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Bibi heybət ŞTQ Namiq Quliyev ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Nuriyev Zamin Mirqiyas oğluna məxsus “Dərya-Şəfa” restoranı;
8. Bakı şəhəri, Qaradağ rayonu, sədərək ticarət mərkəzində yerləşən, fiziki şəxs Həşimov Şəmsəddin Xəlil oğluna məxsus kafe”;
9. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Mir Cəlal 123 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Hüseynov Elşən Fərman oğluna məxsus kafe”;
10. Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Mərdəkan qəs Yol kənarında yerləşən fiziki şəxs Əliyev Çingiz Ağa oğluna məxsus kafe”;
11. Bakı şəhəri,Nəsimi rayonu, tibilisi pr. 1058 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Əliyeva Yetər Əbülfəz oğluna məxsus kafe”;
12. Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, Zabrat STQ yeni məhəlləsində yerləşən fiziki şəxs Əzimov Samir Səttar oğluna məxsus kafe”;
13. Bakı şəhəri, Xətai rayonu, X.Məmmədov ev 41 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Kərimov İbrahim İlham oğluna məxsus çayxana”;
14. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Həsən Əliyev 999 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Ağayev İlqar Hüseyn oğluna məxsus kafe”;
15. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, X.Şuşinski ev 74 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs İlman İbrahimov Rəhbər oğluna məxsus “Ağcabədi” kafesi;
16. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, A.M.Şərifzadə küç.33 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Bəkirli Mürşüd Elşən oğluna məxsus "Qədim Qəbələ-Kaktus" restoranı;
17. Bakı şəhəri, Nizami rayonu, E.Süleymanov ev 124 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Əsədov Fəqan Vamiq oğluna məxsus “Qədim Qala“ restoran;
18. Bakı şəhəri, Qaradağ rayonu, Ələt qəs. Salyan şossesi 71ci km ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Mürşüd Adil oğluna məxsus kafe;
19. Sumqayıt şəhəri, 34-cü məhəllədə yerləşən fiziki şəxs Qarayev Əlihatəm Qulam oğluna məxsus kafe;
20. Abşeron rayonu, Xırdalan şəhəri, Ərririyad ərazisində yerləşən fiziki şəxs Məmmədov Elnur Əliş oğluna məxsus "Bizim Ev" Kafe;
21. Abşeron rayonu, Xırdalan şəhərində yerləşən fiziki şəxs Ağayev Samir Rəmzi oğluna məxsus "İpək Kulinariya" kafe;
22. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, K.Sefereliyeva , ev 5 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs "Marine Plaza" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinə məxsus “Holiday Inn Baku” mehmanxanasının tərkibində fəaliyyət göstərən restoran;
23. Ağdaş rayonu, H.Əliyev prospektində yerləşən, fizii şəxs Məcidli Ruslan Yunus "Çinar restoranı;
24. Yevlax şəhəri, Varvara kəndində yerləşən, fiziki şəxs Musayev Rövşən Səftər oğluna məxsus "Varvara kafe";
25. Bərdə rayonu, İsmət Qayıbov küçəsi, 8 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Cavadov Şamxal Aydın oğluna məxsus "Lahmacun kafe";
26. Bərdə rayonu, Alpoud kəndində yerləşən, fiziki şəxs Nəcəfov Rafil Məzahir oğlu "Qızılbalıq restoranı";
27. Zaqatala rayonu, H.Əliyev pr 22 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Muradov Rüstəm Sabir oğluna məxsus restoran;
28. Qax rayonu, Qorağan kəndində yerləşən, fiziki şəxs Privalova Larisa Alekseyevnaya məxsus kafe
29. İsmayıllı rayonu, Nizami küçəsində yerləşən, Vəliyeva Gülmirə Səməd qızına məxsus kafe;
30. İsmayıllı rayonu, Cavanşir küçəsində yerləşən, fiziki şəxs İsrəfilov Müşfik Cabbar oğluna məxsus çay evi;
31. Göyçay rayonu, Çayarxı kəndində yerləşən, fiziki şəxs Xəlilov Rəfail Rasul oğluna məxsus çay evi;
32. Hacıqabul rayonu, Navahı kəndində yerləşən, fiziki şəxs Səlimov Sabir Tofiq oğluna məxsus çay evi;
33. Saatlı rayonu, H.Əliyev Pr ev 173 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Dəmirzadə Aqil Adil oğluna məxsus yeməkxana;
34. Saatlı rayonu, M.Ağayev küç 38 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Gülməmmədov Dadaş Müstəcəb oğluna məxsus “Çinar Ailəvi Restoranı”
35. Gəncə şəhəri, M.Ə.Sabir Ev.Cavadxan küçəsi M.42a ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Həsənov Şahvələd Şamir oğluna məxsus dönər evi;
36. Goranboy rayonu, Heydər Əliyev Pr. Ev.1a ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs “Turab” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinə məxsus “Qala” mehmanxanasının tərkibində fəaliyyət göstərən restoran;
37. Şəmkir rayonu, Dəllər Cırdaxan kəndində yerləşən, fiziki şəxs Rüstəmov Hikmət Rüstəm oğluna məxsus çay evi;