39 nəfərə fəxri adlar verildi - SİYAHI

img

04-03-2021 [15:47]


“5 mart-Bədən tərbiyəsi və idman günü” münasibətilə idmanın inkişafında və təbliğində xidmətləri olan idman mütəxəssislərinə fəxri adlar verilib.

Bu barədə Gənclər və İdman Nazirliyinin mətbuat katibi Səmayə Məmmədova məlumat verib.

Onun sözlərinə görə, siyahıda 39 nəfərin adı yer alıb. Onlardan 19-u "Fəxri bədən tərbiyəsi və idman işçisi", 14-ü "Azərbaycan Respublikasının əməkdar məşqçisi", 4-ü "Əməkdar idman ustası", 2-si isə "Respublika dərəcəli hakim" adına layiq görülüb/Report.

Beləliklə:

"5 Mart Bədən Tərbiyəsi və İdman günü" münasibəti ilə İdman sahəsində çalışan əməkdaşların Vətən müharibəsində göstərdiyi şücaətə görə

“Fəxri Diplom”

1. Kərimov Samir Elmi oğlu (Yevlax RGİİ, rəis müavini-baş leytenant)
2. Məmmədzadə Əkbər Xaliq oğlu (Samux RGİİ, aparıcı məsləhətçi-sıravi əsgər)
3. Həsənov Qurban Həsən oğlu (Goranboy RGİİ, rəis müavini- sıravi əsgər)
4. Əsgərov Anar Telman oğlu (Ağdam RGİİ, baş məsləhətçi-baş leytenant)
5. Şahmuradov Hikmət Tapdıq oğlu (Kəlbəcər RGİİ, baş məsləhətçi-baş leytenant)

“5 mart bədən tərbiyəsi və idman günü” münasibətilə idmanın inkişafında
göstərdiyi xidmətlərə görə

“Fəxri Diplom”

1. Pənahov Emin Həsən oğlu (Tərtər RGİİ, rəis)
2. Əhmədov Elnur Sabir oğlu (Ağdam RGİİ, rəis)
3. Səfərəliyev Eldəniz oğlu (Füzuli RGİİ, rəis)
4. Quliyev Aslan Murad oğlu (Xocavənd RGİİ, rəis)
5. Quliyev Sənan Səfər oğlu (Beyləqan RGİİ, rəis)
6. Əkbərli Hikmət Hakim oğlu (Bərdə RGİİ, rəis)
7. Quliyev Rüfət Mətləb oğlu (Ağcabədi RGİİ, rəis)
8. Hümbətov Elgün Mirzə oğlu (Sumqayıt ŞGİBİ, rəis)
9. Quliyev Yusif Nazir oğlu

“5 mart bədən tərbiyəsi və idman günü” münasibətilə idmanın inkişafında
göstərdiyi xidmətlərə görə

“Fəxri Diplom”

1. Əhmədov Əliağa Nüşrəvan oğlu (“Təhsil” Respublika İdman Mərkəzi Sumqayıt şəhər 1 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman-Şahmat Məktəbi, təlimatçı)
2. Məmmədov Abdulla Məlik oğlu (Mehdi Hüseynzadə adına Sumqayıt şəhər stadionu, direktor müavini)
3. Qafarov Teymur Teyyub oğlu (“Təhsil” Respublika İdman Mərkəzi Sumqayıt şəhər 2 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman-Şahmat Məktəbi, direktor)

“5 mart bədən tərbiyəsi və idman günü” münasibətilə idman sahəsində göstərdiyi könüllü fəaliyyətinə görə

“Fəxri Diplom”

1. Abbasov Tamerlan İlqar oğlu

“5 mart bədən tərbiyəsi və idman günü” münasibətilə idmanın təbliğatında göstərdiyi xidmətinə görə

1. Acalov Fərhad Eldar oğlu
2. Abbasov Elxan İbrahim oğlu
“Fəxri Diplom”

Azərbaycan idmanının inkişafına öz töhvəsini verdiyinə və xidmətlərinə görə

Alexandera Wattin

Digər xəbərlər
SON XƏBƏRLƏR