Daha 21 obyektdə qaydalar pozulub - SİYAHI
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) tərəfindən qanunvericiliyin tələblərinə, həmçinin Nazirlər Kabinetinin qərarı ilə təsdiq edilmiş koronavirusun (COVID-19) profilaktikasına dair metodiki göstərişlərin icrasına nəzarət məqsədilə ictimai iaşə obyektlərində reydlər davam etdirilir.
Mia.az AQTA-ya istinadla xəbər verir ki, nəzarət tədbirləri çərçivəsində ötən gün ölkə üzrə 299 ictimai iaşə obyektində 549 monitorinq keçirilib.
Monitorinqlər zamanı 21 müəssisədə qanunvericiliyin tələblərinin kobud şəkildə pozulması faktları aşkar olunub. Aşkar olunmuş nöqsanlarla bağlı İnzibati Xətalar Məcəlləsinə uyğun olaraq müvafiq tədbirlər görülüb.
1. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Hüseyn Cavid pr., Şəhriyar küçəsi 30 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Abdullayev Elçin Gündüz oğluna məxsus kafe;
2. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Məmmədzadə, ev. 13H ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Kazımov Aqil Tahir oğluna məxsus çayxana;
3. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Azadlıq pr. 72 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Nağlyev Elşən Akif oğluna məxsus "Sim-Sim" kafesi;
4. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Mirəli Qaşqay 76B ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Abulov Elməddin Nazim oğluna məxsus "Batumi" kafesi;
5. Bakı şəhəri, Suraxanı rayonu, Hövsan qəsəbəsi, dəniz kənari bağlar ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Mayilov Rəcəb Zabil oğluna məxsus kafe;
6. Bakı şəhəri, Qaradağ rayonu, Lökbatan ştq, Lökbatan qəsəbəsi, Sədərək TM, zona 3, Korpus 15, mağaza 127 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Quliyev Rüstəm Rza oğluna məxsus kafe;
7. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Nizami 44 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs "City sevice Company" MMC-yə məxsus “Food Station” kafesi;
8. Bakı şəhəri, Xətai rayonu, N. Tusi, ev 14 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Samirə Xosrovzadə Səməd qızına məxsus “Ampir” kafesi;
9. Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Ə. Haciyev 40 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Əliyeva Marina Vladimirovna qızına məxsus kafe;
10. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Qurban Abbasov küçəsi, ev 56 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs İsmayılov Natiq Rüstəm oğluna məxsus "Bublik" şirniyyat evi;
11. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Arif İsmayılov, ev 1E ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Rüstəmov Elgiz Xanlar oğluna məxsus "Dönər-Kabab" dönər evi;
12. Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Şüvəlan qəs., A. İldırım küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Sultanov Kazım Həsənağa oğluna məxsus kafe;
13. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Səttar Bəhlulzadə küç., ev 207 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs İsmayılov Əli Tofiq oğluna məxsus kafe;
14. Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Maştağa-Buzovna yolunda yerləşən, fiziki şəxs Əhmədov Mürsəl Qəzənfər oğluna məxsus "Şuşa" restoranı;
15. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Asif Məhərrəmov 45 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Çukayev Ramazan Abdulla oğluna məxsus kafe;
16. Qazax rayonu, İkinci Şıxlı kəndində yerləşən fiziki şəxs, Nəsibov Asif Hümbət oğluna məxsus kafe;
17. İsmayıllı rayonu, Aşıqbayramlı kəndində yerləşən, fiziki şəxs Nağıyev Ramiz Mirəhməd oğluna məxsus kafe;
18. Göyçay rayonu, Qaraməryəm kəndində yerləşən, fiziki şəxs Əliyev Elmin Mahir oğluna məxsus kafe;
19. Gəncə şəhəri, Vəli Xuluflu küç. 75A ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Rəhimov Şöhrət Sədrəddin oğluna məxsus restoran;
20. Balakən rayonu, H. Əliyev prospektində yerləşən, fiziki şəxs Mustafayeva Dilbər Musa qızına məxsus restoran;
21. Bakı şəhəri, Lökbatan-Xocasən yolunda yerləşən, hüquqi şəxs "Qaradağ Hill" MMC-yə məxsus mehmanxanada fəaliyyət göstərən restoran.
Qeyd edək ki, AQTA tərəfindən Bakıda, eləcə də regionlarda fəaliyyət göstərən ictimai iaşə obyektlərində monitorinqlərin miqyası genişləndirilib. Hazırda respublika üzrə AQTA müfəttişləri tərəfindən monitorinqlər davam etdirilir və qaydalara əməl etməyən sahibkarlıq subyektləri barədə ən sərt tədbirlər görüləcək