Naftalan Müalicə və Sağlamlıq Mərkəzindən xoş təəssürat... - Səxavət Tağlar yazır (FOTOLAR)
(Mərkəzin direktoru İlqar Hüseynov Naftalan müalicəsinin dünya şöhrəti tapması üçün dəfələrlə xarici ölkələrdə səfərlərdə olmuş, elmi əsaslara söykənən çıxışlar etmişdir. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, cənab İlham Əliyev Naftalan şəhərində və Naftalan müalicəsi ilə bağlı digər tədbirlərdə İlqar müəllimi dinləmiş, onun təkliflərinə önəm vermişdir)
Bir az özümü narahat hiss edirdim. İl sonunun axırıncı iş günü rayondan Bakıya gəldim. Nüfuzlu tibb mərkəzlərində müayinələrdən keçdim.
Cavab: Ağrı var, xəstəlik yoxdur, fiziki yorğunluq və stres.
Həkimin tövsiyəsi: Bir müalicə və istirahət mərkəzi seçin. Ancaq istirahət, sakitlik, dinclik və təbiət qoynunda olmaq...
... İxtiyari olaraq beynimdə Naftalan Müalicə və Sağlamlıq Mərkəzi dolandı. Oranın füsünkar təbiətinə bələd idim. Mərkəzin baş həkimi, terapevt Qızbəs xanım Mehdiyeva və mükəmməl tibb heyəti haqqında məlumatlıydım. Bir də mərkəzin direktoru İlqar Hüseynovun Naftalan müalicəsinin dünya şöhrətinə gedən yolda xidmətlərini eşidib, fəaliyyətini izləmişdim.
İl qovşacağında Bakı şəhərindən bir başa Naftalan şəhərinə üz tutdum. Müalicə və Sağlamlıq Mərkəzində bir canlanma var idi. Müəssisə 31 dekabr Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Gününə və Yeni il şənliyinə hazırlaşırdı.
İmkan yaranan kimi müalicə və sağlamlıq mərkəzinin rəhbərliyi və baş həkim Qızbəs xanımla görüşdüm. Qızbəs həkim öz işindən razılıq hissilə danışdı:
- Qonaqlara qarşı diqqətliyik. Tibbi və qeyri- tibbi heyətimiz elə xidmət göstərir ki, hər bir pasiyent müalicə və sağlamlıq mərkəzimizdən məmnun olaraq geri dönür. Müalicə paketimizə 3 dəfə keyfiyyətli yemək, fizioterapiya, Naftalan vannaları, parafin, masaj və s daxildir. Bundan başqa ozonoterapiya, hidrokolonoterapiya, uroloq- ginekoloq müayinə və müalicələri də aparırıq.
Mən istirahət günləri Naftalan Müalicə və Sağlamlıq Mərkəzində olacam. İlk gündən xoş əhval-ruhiyyə, sağlam münasibət, göstərilən qayğı və diqqət, təbiət qoynuna ekskursiyalar seçimdə düzgün olduğumu göstərdi. Bacarıqlı və işgüzar tibb bacıları öz xidmətləri ilə mərkəzə, onun fəaliyyətinə gözəllik gətirirlər. Onlardan Zəminə, Nahidə, Güllü, İlhamə, Nərgiz, Xəyalə, Ruhiyyə, Gövhər, Səma, Səidə və başqaları ağ xalatın möcüzəli sehrini yaşamaqla, xidmət etdikləri insanlara da rahatlıq, sevgi- sevinc bəxş edirlər.
Bir vətəndaş, bir öyrədən, bir ədəbiyyat, söz adamı kimi rəhbərlik etdiyi müəssisədə insanlara yüksək səviyyədə sağlamlıq, müayinə- müalicə, gəzinti, idman, ekskursiya təşkil edən Naftalan Müalicə və Sağlamlıq Mərkəzinin direktoru İlqar müəllimə təşəkkür edirəm.
Onun gördüyü işlər həm də insanlara qayğı və diqqətdə dövlət siyasətinin tərkib hissəsidir.