“Səma ilə Görüş” filminin treyleri yayımlandı - VİDEO
Azərbaycan Kino Mərkəzi kinosevərlərin böyük marağına səbəb olan “Səma ilə Görüş” filminin treylerini yayımlayıb.
Mia.az xəbər verir ki, bu film, mərkəzin təsisçisi və həmçinin baş prodüseri Orxan Mərdanın rəhbərliyi altında, Rüfət Şahbazov tərəfindən rejissorluğu edilmiş, Orxan Mərdan, Vüqar Hüseynov və Talıb Əhmədov tərəfindən qələmə alınıb.
Şahmar Səfəroğlunun kamera arxası işi, Fuad Cəfərovun icraçı prodüserliyi və Amiran Babayevin prodüserliyi ilə kinoya yeni bir nəfəs gətirəcək olan bu əsər, izləyicilərə unikal bir təcrübə vəd edir.
"Səma və dostları, dələduzluqla əldə etdikləri pulları ağır xəstəliklərdən əziyyət çəkən insanlara yardım etmək üçün xərcləyən müasir dövrün Robin Qudlarıdır. Onların həyatı, bu qeyri-ənənəvi yolla xeyirxahlıq etməklərinin həm təriflənib, həm də tənqid olunduğu maraqlı hadisələrlə doludur. Amma onlar heç vaxt gözləməzdi ki, bir gün özləri də elə bu yardımın ehtiyacı içində olacaqlar.
"Səma ilə Görüş" filminin qəlbi, Səma və dostlarının həyatına, onların seçimlərinin nəticələrinə və sonda onları gözləyən mənəvi dərsə toxunur. Bu macəra, dostluğun, qurbanlığın və həyatın qeyri-müəyyənliyinin dərin bir təhlilini təqdim edir.
Rafael İsgəndərov, Taleh Yüzbəyov, İlkin Həsəni, Kəmalə Piriyeva, Turanə Hüseynli və Əlibəy Məmmədli kimi tanınmış simaların ifa etdiyi rollar, filmin dramatik, hərəkətli və komediyalı məzmununu daha da zənginləşdirir.
Hazırda post-prodaksiya mərhələsində olan “Səma ilə Görüş”, mart ayında tamaşaçılarla görüşəcək. Film, həm ağladacaq, həm güldürəcək, həm də düşündürəcək səhnələrlə doludur, bu da onu izləyicilər üçün qaçılmaz bir kino hadisəsinə çevirir.
Azərbaycan Kino Mərkəzi olaraq, Orxan Mərdanın rəhbərliyi və layihədə iştirak edən bütün yaradıcı qüvvələrin işləri sayəsində hazırlanmış “Səma ilə Görüş” filmini sizlərə təqdim etməkdən qürur duyuruq. Mart ayında keçiriləcək təqdimatı səbirsizliklə gözləyin və bu dərin mənalı hekayənin bir parçası olun.