İmamoğlunun ziyarət etdiyi muxtar təhdid olundu: "Əlimdə qalacaqsan..." - VİDEO
Seçki vaxtı İstanbul bələdiyyəsinin sdəri Əkrəm İmamoğlunun Bahçelievler səmtindəki Fətih Parkında yerləşən Şirinevlər rayon muxtarı İbrahim Gözəli ziyarət etməsi ikincini "problem"lə üzləşdirib.
Mia.az Türkiyə mediasına istinadla xəbər verir ki, bu günlərdə Bahçelievlerin AKP-li bələdiyyə sədri Hakan Bahadır yanındakı məmurlarla birlikdə rayon bələdiyyəsinə məxsus parkda yerləşən muxtarın oytağını "basıb".
O, Muxtarlığın bələdiyyə məxsus mülkdə fəaliyyət göstərdiyini deyib və dərhal buranı boşaltmasını tələb edib.
Muxtar Güzeldən dərhal buranı boşaltmasını istəyib. Muxtar isə ondan rəsmi bildiriş istəyib. Bu isə tərəflər arasında mübahisəni daha da böyüdüb.
Olaydan sonra dünən videomüraciət yayan İbrahim Gözəl bildiirb ki, hər şey 23 may tarixində İmamoğlunun əraziyə gəlməsi ilə başlayıb: "Cənab Bələdiyyə sədri bir mübahisəli ərazi ilə bağlı buraya gəldi. Onunla birgə ərazini gəzdik, məsləhət elədik. Daha sonra muxtarıqda qəbul edib yola saldıq. Bundan dərhal sonra bələdiyyə sədri 400 nəfərlik toplantıda məni hədəf göstərərk təhdid edib. Deyib ki, "hesablaşacağıq". Və budur, artıq bizə rəsmi bildiirş də veriblər. 12 günə muxtarlığı boşaltmalıyıq. Yoxsa başımıza yıxacaqlar".
Muxtar bildirib ki, hadisədən bir gün əvvəl bələdiyyəı sədri 150 nəfərlə muxtarlığa hücum edib:
"Arvadım və uşağım içəridə ola-ola onun cangüdəni mənə hücum etdi. Təbii ki, lazım olan cavablı aldı. Sonra çölə çıxdılar. Bizm işçilərdən biri hadisəni videoya çəkib. Baxın, dinıyin.
Onunla aramızda söhbət belə oldu:
Hakan Bahadır: Sakit olun, buran boşaltnmalaır üçün bildirişi də ayzın, dostlar. Muxtar burdadır?
Muxtarlığın işçisi: Otağında.
Hakan Bahadır: Ona xəbər verin.
İbrahim Güzel: Buyurun
Hakan Bahadır: Buranı boşaltacağıq.
İbrahim Güzel: Nəyə görə boşaldacağıq?
Hakan Bahadır: Bura kimin yeridir?
İbrahim Güzel: Kimin yeridir?
Hakan Bahadır: Bələdiyyənin.
İbrahim Güzel: Siz bildiriş verirsiniz, qanunun tələblərini ondan sonra yerinə yetirərsiniz.
Hakan Bahadır: Sın türkcə başa düşmürsən?
İbrahim Güzel: Mən türkcə çox aydın danışıram, yəqin ki, sizdən daha yaxşı danışıram.
Hakan Bahadır: Bax, mən nə dedim?
Bələdiyyə işçisii bu anda çəkiliş aparan muxtarlığın işçisinə qəzəbli tonda səslənir: Xanım, çəkilişi dayandır, lütfən.
Muxtarlıq işçisi: Niyə?
Bələdiyyə işçisi: Telefonluq bir durum yoxdur.
Hakan Bahadır: Bu qədər ucuz və cahilsən.
İbrahim Güzel: Ümid edirəm ki, güzgüdə özünü gördüyünün fərqindəsən, eyni şəkildə bütün sözlərini sənə qaytarıram.
Hakan Bahadır: Yaxşı, yaxşı. Afərin.
İbrahim Güzel: Afərin sənə, afərin sənə, 60 yaşın var, amma sənə afərin.