442 ictimai iaşə obyektində monitorinq keçirilib, 17-nə cərimə yazılıb - SİYAHI
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) tərəfindən qanunvericiliyin tələblərinə, həmçinin Nazirlər Kabinetinin qərarı ilə təsdiq edilmiş koronavirusun (COVID-19) profilaktikasına dair metodiki göstərişlərin icrasına nəzarət məqsədilə ictimai iaşə obyektlərində reydlər davam etdirilir.
AQTA-dan Mia.az-a verilən məlumata görə, nəzarət tədbirləri çərçivəsində 2 may 2021-ci il tarixində ölkə üzrə 442 ictimai iaşə obyektində 732 monitorinq keçirilib. Monitorinqlər zamanı 17 müəssisədə qanunvericiliyin tələblərinin kobud şəkildə pozulması faktları aşkar olunub. Aşkar olunmuş nöqsanlarla bağlı İnzibati Xətalar Məcəlləsinə uyğun olaraq müvafiq tədbirlər görülüb.
1. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, M. Əlizadə 47c ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Babayev Nadir Natiq oğluna məxsus “Mark” restoranı;
2. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Nərimanov pr., ev 57, m.24 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs "Merser Food" MMC-yə məxsus “The place” pub;
3. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Garaybəyli küç., ev 28B, 3068-ci məhəllədə yerləşən, fiziki şəxs Əhmədov Xaliq Lətif oğluna məxsus kafe;
4. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, S. S. Axundov küç., ev 8B, 8 mkr-da yerləşən, fiziki şəxs Əsədov Təşkilat Rəhim oğluna məxsus “Cratos” restoranı;
5. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Mərdanov Qardaşları küç., ev 8 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Mamedov Musalim oğluna məxsus “Kabab Express” kafesi;
6. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, İbrahimpaşa Dadaşov 109 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs “Sait Ayyıldız" MMC-yə məxsus “Expres 28” restoranı;
7. Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, Bilgəh ştq ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Əhmədov Vilayət Əliağa oğluna məxsus kafe;
8. Bakı şəhəri, Suraxanı rayonu, V massivində yerləşən, fiziki şəxs Kazımov Agamirzə məxsus çay evi;
9. Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Əliyev parkında yerləşən, fiziki şəxs Azadov Maqsud Sabir oğluna məxsus restoran;
10. Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Əliyev parkında yerləşən, fiziki şəxs Abdulrahmanov Elşad Xəlil oğluna məxsus “Paxlava” kafesi;
11. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Ş. Bədəlbəyli küç., ev 106, m.5 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Atlı Abdulkadir məxsus kafe;
12. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Azadlıq pr. 40A ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs "Ayyıldız-Mb" MMC-yə məxsus kafe;
13. Bakı şəhəri, Qaradağ rayonu, Müşfiqabad qəs., ticarət küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Sultanov Eşqinə məxsus “Məkan” çay evi;
14. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Azad Mirzəyev 324 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Sadıqova Fərda Zəki oğluna məxsus “Pəncərə” kafesi;
15. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Xəndan küç., ev 50 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Əliyev Rəhman Şakir oğluna məxsus kafe;
16. Xaçmaz rayonu, Nərimanov küçəsinda yerləşən, fiziki şəxs Mərdəliyev Vüqar Sabir oğluna məxsus “dönər evi”;
17. Kürdəmir rayonu, Xırdapay kəndində yerləşən, fiziki şəxs Şəmiyev Sevan Kazım oğluna məxsus kafe.