449 ictimai iaşə obyektində 756 monitorinq keçirilib, 21-i cərimələnib - SİYAHI
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) nəzarət tədbirləri çərçivəsində ötən gün ölkə üzrə 449 ictimai iaşə obyektində 756 monitorinq keçirib.
AQTA-dan Mia.az-a verilən məlumata görə, monitorinqlər zamanı 21 müəssisədə qanunvericiliyin tələblərinin kobud şəkildə pozulması faktları aşkar olunub.
1. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Ə. Əliyev küç., ev 9 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Suna Kasım oğluna məxsus "Suna ilə" kafesi;
2. Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Həsən Salani 17 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Rüstəmli Fuad Taleh oğluna məxsus "Nəlbəki" çay evi;
3. Bakı şəhəri, Suraxanı rayonu, Qaraçuxur ştq, Ə. Mehbalıyev prospekti, ev 14Z ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Tamerlan Cavid oğluna məxsus dönər evi;
4. Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, Bakixanov ştq, Şamil Kamilov küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Tagıyev İlahi Rəhim oğluna məxsus "Pub" kafesi;
5. Bakı şəhəri, Qaradağ rayonu, Müşviqabad ştq ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Elvin Ceyhun oğluna məxsus "Taxtalı" kafesi;
6. Bakı şəhəri, Qaradağ rayonu, Müşviqabad ştq ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Barat Tariyel oğluna məxsus "Barat" çay evi;
7. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, B. Bağırova küç., ev 2A ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Əhmədov Sərxan Qərib oğluna məxsus "Meduza" restoranı;
8. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, B. Bağırova küç., ev 2A ünvanında yerləşən, fiziki şəxs İsmayılov Xalid Behbud oğluna məxsus "Maestro" kafesi;
9. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Atatürk pr., ev 182 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs İsgəndərov Rəşad Nazim oğluna məxsus kafe;
10. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, B. Vahabzadə küçəsi 14 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Rəfiyev Nurlan Raqib oğluna məxsus kafe;
11. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, R. Rza küç., ev 31m ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs "Rash.m.m. Trade and Servicrs-2020" MMC-yə məxsus restoran;
12. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Aslanov küç., ev 101m ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Quliyev Təvəkkül Şirməmməd oğluna məxsus kafe;
13. Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Qara Qarayev prospektində yerləşən, fiziki şəxs Seyidli Xəyyam Məhəmmədli oğluna məxsus "Şaurma1" kafesi;
14. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Azad Mirzəyev 25b ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Sultanov Altay Şərafəddin oğluna məxsus “Qorodok” restoranı;
15. Sumqayıt şəhəri, 9-cu mikrorayonda yerləşən, fiziki şəxs Ağayev Kamran Əbülfəz oğluna məxsus "Shish meat house" kafesi;
16. İsmayıllı rayonu, Cavanşir küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Abbasov Xəzər Hafis oğluna məxsus kafe;
17. Ağstafa rayonu, Eldəniz Musayev küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Taleh Müzəffər oğluna məxsus restoran;
18. Gəncə şəhəri, Heydər Əliyev parkında yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Elnur Cəfər oğluna məxsus kafe;
19. Masallı rayonu, 20 Yanvar küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Həsənov Xoşbəxt Allahverən oğluna məxsus kafe;
20. Masallı rayonu, 20 Yanvar küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Mahmudov Rais Elman oğluna məxsus kafe;
21. Ağcabədi rayonu, Ü. Hacıbəyov küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Əmirov Elvin Cəfər oğluna məxsus restoran.