Bu obyektlərdə qaydalar pozulub - SİYAHI
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) nəzarət tədbirləri çərçivəsində ötən gün ölkə üzrə 447 ictimai iaşə obyektində 752 monitorinq keçirib.
1. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Həsənoğlu küçəsi 4 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Üzeyir Böyükağa oğluna məxsus "Tavacı Baku" dönər evi;
2. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Mərdanov Qardaşları küç., ev 18 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Babaşov Şöhrət Adışirin oğluna məxsus "Pakdad" restoranı;
3. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Y. Məmmədəliyev küç., ev 6 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs "United Cofee Beans" MMC-yə məxsus restoran;
4. Bakı şəhəri, Xətai rayonu, M. Hadi və X. Məmmədov küçələrinin kəsişməsində yerləşən, fiziki şəxs Qurbanova Müxlisət Arif qızına məxsus "Şanlı Urfa" restoranı;
5. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, T. Əliyarbəyov küç., ev 9 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Hüseynov Zaur Məhərrəm oğluna məxsus "Taksim Kebab" restoranı;
6. Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, Zabrat qəsəbəsində yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Savalan Cümşüd oğluna məxsus çay evi;
7. Bakı şəhəri, Suraxanı rayonu, Qaraçuxur ştq, Ə. Mehbaliyev küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Allahyarov Elvin Əlikərəm oğluna məxsus kafe;
8. Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, R. Axundov küçəsi 99 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs İnətullayev Səxavət Səfalı oğluna məxsus kafe;
9. Bakı şəhəri, Qaradağ rayonu, Sahil qəs., Emin Quliyev küçəsi 60 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Gülmalıyev Məhəmməd Hacıbilal oğluna məxsus "Primorski lounge" kafesi;
10. Bakı şəhəri, Qaradağ rayonu, Lökbatan ştq, Salyan şosesi, ev 14 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Dadaşov Zöhrab Abdulla oğluna məxsus çay evi;
11. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Əcəmi Naxçivani küç., ev 26A, m.1 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Salmanov Azər Tahir oğluna məxsus kafe;
12. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Azadlıq prospekti 156 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs "NB əmlak və Turizm" MMC-yə məxsus restoran;
13. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Əcəmi Naxçivani 11/162 C ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Axundov Şahin İsfəndiyar oğluna məxsus çay evi;
14. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, S. S. Axundov küç., ev 249E ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Mamedova Həqiqət Müzəffər qızına məxsus "Taksim Kebab" restoranı;
15. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Aşıq Molla Cümə küçəsi 28 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Quliyev Tahir Maxsud oğluna məxsus "Osmanlı" restoranı;
16. Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Babək prospekti, ev 56 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs "Resant Consulting and Managment" MMC-yə məxsus "Mala Praga" restoranı;
17. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Akim Abbasov küç., ev 138F ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Həsənov Xəyyam Fazil oğluna məxsus dönər evi;
18. İsmayıllı rayonu, Cavanşir küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Osmanov Zahir Zinhar oğluna məxsus kafe;
19. Gəncə şəhəri, Heydər Əliyev prospekti ilə Atatürk prospekti kəsişməsində yerləşən, fiziki şəxs Quliyev Sərxan Fərhad oğluna məxsus dönər evi;
20. Bərdə rayonu, Heydər Əliyev prospektində yerləşən, fiziki şəxs Hüseynov Cavid Fazil oğluna məxsus "Fazilin" kafesi;
21. Bərdə rayonu, Güloğlular küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Ağayev Əli Telman oğluna məxsus “Oskar” kafesi.