Bu obyektlərə də cərimə kəsildi - SİYAHI
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) nəzarət tədbirləri çərçivəsində ötən gün ölkə üzrə 477 ictimai iaşə obyektində 794 monitorinq keçirib.
AQTA-dan Mia.az-a verilən məlumata görə, monitorinqlər zamanı 26 müəssisədə qanunvericiliyin tələblərinin kobud şəkildə pozulması faktları aşkar olunub.
1. Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Əlif Hacıyev küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Əliyeva Marina Vladimirovna qızına məxsus restoran;
2. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Orucəliyev küçəsi 9\12 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Qasımov Elşən Kamal oğluna məxsus kafe;
3. Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, Bilgəh qəsəbəsi döngə 5 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Babayev Həsən Yaqub oğluna məxsus kafe;
4. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, 6-cı mikrorayon, ev 3248 ünvanında yerləşən fiziki şəxs Kərimli Kənan Əzim oğluna məxsus kafe;
5. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Zərifə Əliyeva küçəsi, ev 3 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Amiranoviç Əli İbrahimoğlu oğluna məxsus “Toto Pizza & Chips” restoranı;
6. Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Hadi küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Ağayev Abil Əliş oğluna məxsus dönər evi;
7. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Nizami küçəsi, ev 83 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Çoban Samed Batuhana məxsus kafe;
8. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Mərdanov qardaşları küçəsi, ev 18 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Babaşov Şöhrət Adışirin oğluna məxsus restoran;
9. Bakı şəhəri, Qaradağ rayonu, Bakı-Salyan şossesinin 14-cü kilometrliyində yerləşən, fiziki şəxs Əbilova Gültəkin Qulu qızına məxsus "Dəniz" kafesi;
10. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Zahid Xəlilov küçəsi 43 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Nəsibov Yunis Sərdar oğluna məxsus kafe;
11. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Şəhriyar küçəsi, ev 36A ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Əskərli Toğrul Hikmət oğluna məxsus çayxana;
12. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, S. S. Axundov küçəsi, ev 1A ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Nəbiyev Səfa Rəşadət oğluna məxsus restoran;
13. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Əcəmi Naxçıvani küçəsi, ev 3067 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Əliyev Kənan Eldar oğluna məxsus dönər evi;
14. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Əcəmi Naxçıvani küçəsi, ev 27 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Allahverdiyeva Fidan Faiq qızına məxsus restoran;
15. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Səttar Bəhlulzadə küçəsi, ev 109 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Səfərov Vəliyəddin Xasay oğluna məxsus kafe;
16. Oğuz rayonu, Kərimli kəndində yerləşən, fiziki şəxs Yusifov Samir Oktay oğluna məxsus kafe;
17. Şabran rayonunda yerləşən, fiziki şəxs Səddərov Hacıməmməd Eyyub oğluna məxsus kafe;
18. Quba rayonu, 22-ci məhəllədə yerləşən, fiziki şəxs Xəlilov Toğrul Ağalar oğluna məxsus dönər evi;
19. Salyan rayonu, Boranı kəndində yerləşən, fiziki şəxs Əliyev Səxavət Tofiq oğluna məxsus kafe;
20. Şirvan şəhəri, 1 May küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Rüstəmli Şaiq Lazər oğluna məxsus kafe;
21. Ucar rayonu, Koroğlu küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Nəsirli Nihad Mehman oğluna məxsus dönər evi;
22. Şamaxı rayonu, Şəhriyar küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Xəlilov Müşfiq Mehrab oğluna məxsus kafe;
23. Gəncə şəhəri, Şah İsmayıl Xətai küçəsi 50 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Xəlilov Fərhad Fərid oğluna məxsus kafe;
24. Gəncə şəhəri, M. Abbas Abbaszadə küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Qurbanov Elvin Bayram oğluna məxsus kafe;
25. Qazax rayonu, Azadlıq prospektində yerləşən, fiziki şəxs İsayev Elvin İlham oğluna məxsus kafe;
26. Abşeron rayonu, Hökməli qəsəbəsində yerləşən, fiziki şəxs Babayev Xeyrulla Fətulla oğluna məxsus "Vüsal" kafesi.