Bu obyektlərdə qaydalar pozulub - SİYAHI
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) nəzarət tədbirləri çərçivəsində ötən gün ölkə üzrə 456 ictimai iaşə obyektində 150 monitorinq keçirib.
AQTA-dan Mia.az-a verilən məlumata görə, mnitorinqlər zamanı 15 müəssisədə qanunvericiliyin tələblərinin kobud şəkildə pozulması faktları aşkar olunub.
1. Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, Bakixanov ŞTQ, Gənclik-Bünyatzadə kəsişməsində yerləşən, fiziki şəxs Ağayev Ceyhun Eldar oğluna məxsus kafe;
2. Bakı şəhəri,Nizami rayonu, Babək prospekti ev 2211 məhəlləsində yerləşən, fiziki şəxs Abdullayev Ələsgər Bayram oğluna məxsus "Qəbələ" restoran;
3. Bakı şəhəri,Nəsimi rayonu, Səməd Vurğun küçəsi ev 23 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Bağırov Kamil Mehdi oğluna məxsus kafe;
4. Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Nobel prospekti 37 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Hacıyev Tural Mehman oğluna məxsus kafe;
5. Bakı şəhəri, N.Nərimanov rayonu, Neymətulla küçəsi ev 37 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Kərimli Ağaisa Kərim oğluna məxsus çay evi;
6. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Neftçilər prospekti ev 33 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs Kraun MMC-yə məxsus restoran;
7. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Hüseyn Cavid prospekti ev 566 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Baxışov Cəmaləddin Baxış oğluna məxsus "Chaikhor" restoran;
8. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Azadlıq prospektində yerləşən, fiziki şəxs Abdullayev Pərvin Mirsəlim oğluna məxsus restoran;
9. Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Sulutəpə qəsəbəsində yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Cəlal Rəsul oğluna məxsus "Ləziz" dönər;
10. Sumqayıt şəhəri, 5-ci mikrarayonda yerləşən, fiziki şəxs Rəhimov Röyal Şəmil oğluna məxsus "Fidan" kafe;
11. Abşeron rayonu, Xırdalan şəhəri, H.Əliyev prospektində yerləşən, fiziki şəxs Babayev Əvəz Sulduz oğluna məxsus "Amazon" kafe;
12. Kürdəmir rayonu, Atakişili ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Bayramov Asim Rasim oğluna məxsus kafe;
13. Gəncə şəhəri, Atatürk prospekti 254 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Elşən Abbasəli oğluna məxsus kafe;
14. Balakən rayonu, Katex kəndində yerləşən, fiziki şəxs Mollaçiyev Nizami Nuzamiddin oğluna məxsus kafe;
15. Masallı şəhəri,H.Əliyev prospektində yerləşən, fiziki şəxs Mehran Rəhimli Əhmədağa oğluna məxsus "Masallı" Hotelin tərkibində fəaliyyət göstərən kafe.