Bu obyektlərdə qaydalar pozulub - SİYAHI
Azərbaycan Respublikasının Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) tərəfindən qanunvericiliyin tələblərinə, həmçinin Nazirlər Kabinetinin qərarı ilə təsdiq edilmiş koronavirusun (COVID-19) profilaktikasına dair metodiki göstərişlərin icrasına nəzarət məqsədilə ictimai iaşə obyektlərində reydlər davam etdirilir.
AQTA-dan Mia.az-a verilən məlumata görə, nəzarət tədbirləri çərçivəsində 02 aprel 2021-ci il tarixində ölkə üzrə 424 ictimai iaşə obyektində 719 monitorinq keçirilib. Monitorinqlər zamanı 20 müəssisədə qanunvericiliyin tələblərinin kobud şəkildə pozulması faktları aşkar olunub. Aşkar olunmuş nöqsanlarla bağlı İnzibati Xətalar Məcəlləsinə uyğun olaraq müvafiq tədbirlər görülüb.
1. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Nizami küçəsi, ev 73-ün həyətində yerləşən, fiziki Novruzov Zaur Gülqardaş oğluna məxsus kafe;
2. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, C. Cabbarlı küçəsi, ev 38 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Mirəliyev Qalib Müstəcəb oğluna məxsus dönərxana;
3. Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, Yavər Əliyev küçəsi 4 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Əmirova Əfsanə Bəylər qızına məxsus restoranı;
4. Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Şüvəlan ŞTQ, A. İldırım küçəsində yerləşən, fiziki şəxs oğluna məxsus “El” restoranı;
5. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Hüseyn Cavid prospekti 17, “Glass Plaza” ticarət mərkəzinin 4-cü mərtəbəsində yerləşən, fiziki Məlikzadə Elşən Asif oğluna məxsus "Nar" kafesi;
6. Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, A. Salamzadə küçəsi 104A ünvanında yerləşən, fiziki Həsənov İlkin Telman oğluna məxsus “Bamboo Lounge & Restaurant” restoranı;
7. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Ş. Mustafayev küçəsi 27 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Elvin Mövlud oğluna məxsus “Pub” kafesi;
8. Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Rüstəmov küçəsi 4/6 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Cumayev Mübariz Zaməddin oğluna məxsus kafe;
9. Bakı şəhəri, Xətai rayonu, M. Rüstəmov küçəsi, ev 12M ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Vəliyeva Mehriban Rüstəm qızına məxsus kafe;
10. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Füzuli küçəsi 73 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Allahverdiyeva Səminə Əslan qızına məxsus kafe;
11. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Dilarə Əliyeva küçəsi ev 216 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Qurbanov Rauf Mahmud oğluna məxsus “Buta" kafesi;
12. Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Mehdi Abbasov küçəsi ev 20 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs İlyas Novruzov Alabaz oğluna məxsus “Sevinc” restoranı;
13. Sumqayıt şəhəri, 9-cu mikrorayonda yerləşən, fiziki şəxs Mehtiyev Rəşad Razim oğluna məxsus kafe;
14. Abşeron rayonu, Masazır qəsəbəsi, “Qurtuluş 93” ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Əhmədov İntizar Hüseyn oğluna məxsus "Pizzaland" kafesi;
15. Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Bünyadov 62 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Mikayılov Mahir Həzi oğluna məxsus “Azalea” mehmanxanasının tərkibində fəaliyyət göstərən restoran;
16. Bərdə şəhəri, Heydər Əliyev prospekti 169 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Hüseynli İlahəddin Namiq oğluna məxsus “Prins” kafesi;
17. Göygöl rayonu, Ağsu kəndində, yerləşən, fiziki şəxs Quliyev Yasim Gürzal oğluna məxsus restoran;
18. İsmayıllı rayonu, Cavanşir küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Əkbərov Əkrəm Allahı oğluna məxsus çayxana;
19. Şirvan şəhəri, N. Nərimanov küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Quliyev Raqif Əlifağa oğluna məxsus dönərxana;
20. Gədəbəy rayonu, Novosaratovka kəndində yerləşən, fiziki şəxs Alıyev Elşən Nadir oğluna məxsus çayxana.