Bu obyektlərdə qaydalar pozulub - Siyahı
Azərbaycan Respublikasının Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) tərəfindən qanunvericiliyin tələblərinə, həmçinin Nazirlər Kabinetinin qərarı ilə təsdiq edilmiş koronavirusun (COVID-19) profilaktikasına dair metodiki göstərişlərin icrasına nəzarət məqsədilə ictimai iaşə obyektlərində reydlər davam etdirilir.
AQTA-dan Mia.az-a verilən məlumata görə, nəzarət tədbirləri çərçivəsində fevralın 26-da ölkə üzrə 395 ictimai iaşə obyektində 704 monitorinq keçirilib. Monitorinqlər zamanı 42 müəssisədə qanunvericiliyin tələblərinin kobud şəkildə pozulması faktları aşkar olunub. Aşkar olunmuş nöqsanlarla bağlı İnzibati Xətalar Məcəlləsinə uyğun olaraq müvafiq tədbirlər görülüb.
- Abşeron rayonu, Masazır kəndi, Yeni Bakı, Qurtuluş 93, bina 11 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Sadıqov Ramin Rolan oğluna məxsus "Davud" çay evi;
- Qobustan rayonunda yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Taleh Nəzir oğluna məxsus "Qobustan" kafesi;
- Qobustan rayonu, Bakı-Qazax yolunda yerləşən, fiziki şəxs Vahidov Bəhruz Bəhrəm oğluna məxsus "Yurd" kafesi;
- Bakı şəhəri, Sulutəpə qəsəbəsində yerləşən, fiziki şəxs Mirzəyev Bəşir Hüseyn oğluna məxsus kafe;
- Bakı şəhəri, Sülh 14/2 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Xudatov Elçin Əli oğluna məxsus kafe;
- Bakı şəhəri, Ə. Əlizadə ev 8, m1 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Zeynalov Urfan İbad oğluna məxsus “Lounge” kafesi;
- Bakı şəhəri, Z. Tağıyev ev 16/18 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Babayev Nail Yadigar oğluna məxsus kafe;
- Bakı şəhəri, S. Yesenin küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Huseynov Eli Mahir oğluna məxsus “Manqal” dönər evi;
- Bakı şəhəri, S. S. Axundov ev 1, mənzil 101 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Şərifov Emil Mübariz oğlun məxsus kafe;
- Bakı şəhəri, Mədən 3, ev. 140 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Mehdiyev Yasin Əkbər oğluna məxsus kafe;
- Bakı şəhəri, Xocalı prospekti 8A ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Hidayətov Ramil Yurik oğluna məxsus kafe;
- Bakı şəhəri, İ. Məmmədov küçəsi 1C ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Hüseynov Xalıqverdi Kamal oğluna məxsus kafe;
- Bakı şəhəri, Y. Məmmədəliyev, ev 6, m ½ ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Cəfərov Sabit Şəddat oğluna məxsus “Kafe tri medvedya” kafesi;
- Bakı şəhəri, Asif Məhərrəmov küç. 45 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Abdullayev Elmir Rəhman oğluna məxsus kafe;
- Bakı şəhəri, Qara Qarayev pr., ev 107 m ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Şahverdiyev Sərdar Mirsahib oğluna məxsus çay evi;
- Bakı şəhəri, Ramiz Quliyev küç., ev2 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Babaşov Elməddin Rəhim oğluna məxsus kafe;
- Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Şərifzadə, ev 158 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Zalov Fərid Ramiz oğluna məxsus kafe;
- Bakı şəhəri, Xətai rayonu, M. Hadi, ev 63 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Əliyev Təmkin Rəhim oğluna məxsus “Zəngəzur” kafesi;
- Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Azadlıq prospekti, ev 137 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Rahmanov Əyyub Vahid oğluna məxsus “Yanar dönər” ictimai iaşə müəssisəsi;
- Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Azadlıq prospekti, ev 137 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov Taleh Rəhim oğluna məxsus “Köz Dönər” köşkü;
- Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Bəhruz Nuriyev, ev 29 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Əliyev Fərid Aslan oğluna məxsus “Sarı” kafesi;
- Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Bibi-Heybət ştq, Gülbala Əliyev küçəsi 5 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Xəlilov Şakir Şərif oğluna məxsus "Dönər dünyası" ictimai iaşə müəssisəsi;
- Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Salyan şosesi, Ə. Yaqubov küçəsi kəsişməsi 15 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Məmmədov İsmayıl Məmməd oğluna məxsus "Arada beer" kafesi;
- Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, H. Əliyev ev 135a ünvanında yerləşən, fiziki şəxs İsmayılov Rüfət Nazim oğluna məxsus “Balkon Da” ictimai iaşə müəssisəsi;
- Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Yusif Vəzir Çəmənzəminli, ev 100, qapı 1 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Qubadov Elxan İlham oğluna məxsus “Okean” restoranı;
- Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Əliyar Əliyev, ev 5 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Mirturabov Müşfiq Rəfael oğluna məxsus “Sərin” restoranı;
- Bakı şəhəri, Binəqədi ray., Binəqədi ştq, Cəfər Xəndan küçəsi 108 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Mansurov Orxan Nadir oğluna məxsus “Clear” otel;
- Lənkəran şəhəri, Qala Xiyabanı ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Rəhimli Pərvin Namiq oğluna məxsus kafe;
- Salyan rayonu, Kürqaraşlı ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Cəfərli Çingiz Nurəddin oğluna məxsus kafe;
- Hacıqabul rayonu, Navahı ünvanında yerləşən, fiziki şəxs İsmayılov Vahid İsmayıl oğluna məxsus kafe;
- Ağstafa şəhəri, R. Alıcanov küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Cəfərov Pərviz Allahverdi oğluna məxsus “Arzu” yeməkxanası;
- Ağstafa şəhəri, Xətai küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Rüstəmov Fəqan Etibar oğluna məxsus kafe;
- Göyçay rayonu, Cəyirli kəndində yerləşən, fiziki şəxs Feyzullayev Sədiyar Nizam oğluna məxsus kafe;
- Göyçay rayonu, Nizami küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Qədirov Kənan Şahin oğluna məxsus kafe;
- Yevlax şəhəri, H. Əliyev prospektində yerləşən, fiziki şəxs Sarıyeva Ulduzə Azay qızına məxsus kafe;
- Yevlax şəhəri, H. Əliyev prospektində yerləşən, fiziki şəxs Cəfərli Nurlan Vaqif oğluna məxsus dönər evi;
- Yevlax şəhəri, Aşağı Qarxun kəndində yerləşən, fiziki şəxs Allahverdiyev Asif Adil oğluna məxsus kafe;
- Beyləqan rayonu, Milabad qəsəbəsində yerləşən, fiziki şəxs Əliyeva Ceyran Bəxtiyar qızına məxsus kafe;
- Qəbələ rayonu, Laza kəndində yerləşən, fiziki şəxs İbrahimov Mürvət Ələm oğluna məxsus kafe;
- Gəncə şəhəri, Həsən Əliyev, ev 82a ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Orucov Vüqar Tofiq oğluna məxsus kafe .